Aktuellt

JE Robotteknik och Automation AB
Tel: +46 70 323 56 55

Postadress
Vallgatan 5
335 33 Gnosjö

Besöksadress, Gnosjö
Kungsgatan 4
335 31 Gnosjö



Besöksadress, Degerfors

Raka vägen 1
693 35 Degerfors

 

Våra geografiska utgångspunkter är Gnosjö och Degerfors.

Kontaktpersoner

Lars Jansson
Tel: +46 70 592 83 55
lars.jansson@jerobotteknik.se

Åke Edvardsson
Tel: +46 70 567 33 40
ake.edvardsson@jerobotteknik.se

Tomi Westerholm
Programmering och installationer
Tel: +46 70 315 91 87
tomi@jerobotteknik.se

Jonatan Folkesson
Konstruktion och installationer
Tel: +46 70 639 18 72
jonatan@jerobotteknik.se

Antonijo Cabraja
Programmering, service och installationer
Tel: +46 72 180 01 33
antonijo@jerobotteknik.se

Philip Nilsson
Service
Tel: +46 70 639 19 24
philip@jerobotteknik.se

Robert Artursson
Programmering, service och installationer
Tel: +46 70 317 65 27
robert@jerobotteknik.se

Zakaria Al-Moayad
Programmering, service och installationer
Tel: +46 73 084 68 10
zakaria@jerobotteknik.se
 

 

Vår affärsidé är att i huvudsak sälja automationsutrustningar för verkstadsindustri.

 

  • Vi säljer robotsystem och automationslösningar
  • Vi utför service och underhåll - både akuta och planerade arbeten
  • Vi utför effektivisering/optimering av processer och flöden
  • Vi säljer reservdelar och slitdelar

Karaktäristiskt för vår verksamhet är flexibilitet och nära kundkontakt där vi tillsammans med kunden når uppsatta mål.

 

Företaget är registrerat i Gnosjö

Våra geografiska utgångspunkter är Gnosjö och Degerfors.

 

Läs vår nya Integritetspolicy

The users extension lets your site visitors register, login and logout, change their passwords and other information, and recover lost passwords. In the administrator it allows you to create, block and manage users and create user groups and access levels. Help

Please note that some of the user views will not display if you are not logged-in to the site.

Om JE Robotteknik

Vårt kunnande ligger i huvudsak inom automatisering med ABB´s robotsystem.

Vi har lång erfarenhet inom robotiserad materialhantering med olika processer såsom svetsning (Diplomerad EWS), rörbockning, kantbockning, slipning, nitning och maskinbetjäning.

Läs vår Integritetspolicy

Sök

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse på vår sajt. Genom att fortsätta använda vår webbplats samtycker du till vår användning av cookies.
Hur vi hanterar cookies?